Zapraszamy na spacer promenadą

Otwórz w Youtube

Zapraszamy na kolejny odcinek “Opowieści na fali”.  Drugi odcinek poświęcony został usteckiej promenadzie. Promenada to niewątpliwie ulubione miejsce spacerów w Ustce. Ten istniejący już w 1875 roku trakt pieszy to dziś ponad dwukilometrowa trasa. Po licznych modernizacjach obecnie posiada wymienioną nawierzchnię, nastrojowe oświetlenie, stojaki dla rowerów oraz liczne ławki – na jednej z nich siedzi Irena Kwiatkowska (rzeźba przedstawiająca słynną aktorkę). W sezonie letnim Promenada Nadmorska tętni życiem, proponując bogatą ofertę gastronomiczną i kulturalną. Odbywają się tu największe imprezy: koncerty, przedstawienia teatralne i wydarzenia sportowe.

Renata Czerczak- przewodnik miejski, w najnowszym odcinku “Opowieci na fali” prezentuje najważniejsze miejsca usteckiej promenady m.in. Villę Red, dawny Kurhaus-Pavillon, latarnię morską czy pomnik Ireny Kwiatkowskiej. 

Uwzględniając potrzeby osób niepełnosprawnych wszystkie odcinki na kanale YouTube miasta Ustka przygotowaliśmy z napisami.

Gość odcinka: Renata Czerczak
Produkcja: Urząd Miasta Ustka (promocja@um.ustka.pl)
Realizacja video: forestmedia.com.pl

Videocasty o Ustce

Podcasty o Ustce

Artykuł Zapraszamy na spacer promenadą pochodzi z serwisu Ustka – turystyczna strona miasta.

Autor: Włodzimierz Wolski