/ / Wystawa poplenerowa „M jak Morze 8”

Wystawa poplenerowa „M jak Morze 8”

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej serdecznie zaprasza do zwiedzania nowej wystawy poplenerowej „M jak Morze 8” Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce. 
 
Wernisaż: 02.09.2021 godz. 17.00 
Wystawa: 03.09.2021 – 10.09.2021 
Mała Galeria w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce (I piętro) 
Wstęp wolny 
 
 
Wystawa zbiorowa „M jak Morze 8” Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce jest efektem pleneru, który odbywa się w Ustce od 27.08 do 03.09.2021. Plenery „M jak Morze” zapoczątkował w roku 1984 śp. Witold Lubiniecki. Obecnie Stowarzyszenie zrzeszające ponad 30 artystów z różnych miast i miejscowości w Polsce kontynuuje tradycję cyklicznych spotkań plenerowych, które są okazją do wymiany poglądów, prezentacji twórczości własnej i różnego rodzaju form aktywności twórczej. 
W wystawie udział biorą: 
Uczestnicy pleneru: 
Piotr Barszczowski, Wirginia Buraczewska, Jerzy Griga, Diana Hoffmann, Maria Hoffmann, Krystyna Hrehorowicz, Urszula Imamura, Waldemar Kaliczak, Paweł Kędzierski, Eugeniusz Kozłowski, Danuta Kruger – komisarz pleneru, Danuta Łuczkiewicz, Romana Małecka, Katarzyna Orthwein, Ryszard Patzer, Lidia Snitko-Pleszko, Janina Szymanowska, Daniel Truszkowski 

Artykuł pochodzi ze strony: https://www.ustka.pl/pl/wydarzenie/0/7577/wystawa-poplenerowa-m-jak-morze-8