Współpraca z miastem Bielsko-Biała

Współpraca z miastem Bielsko-Biała

Współpraca z miastem Bielsko-Biała

Współpraca z miastem Bielsko-Biała

20 lipca 2002 r. zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy miastami Ustka i Bielsko-Biała. Przez ten czas  nawiązało się wiele przyjaźni, nagromadziło wiele wspomnień. Dlatego, co roku w każdy trzeci weekend lipca na usteckiej promenadzie odbywa się Festyn Rekreacyjno-Rodzinny pod nazwą „Bielsko Biała i Beskidy w Ustce”.   Na estradzie występują wówczas kapele góralskie, zespoły muzyczne z zaprzyjaźnionego miasta. Swoje wyroby prezentują beskidzcy twórcy ludowi, turyści i mieszkańcy Ustki przy okazji tego festynu mogą skosztować przysmaków kuchni regionalnej Podbeskidzia. Co roku Bielsko-Biała zaskakuje turystów przebywających w tym czasie w Ustce nowymi atrakcjami, wzbogacając tym samym kalendarz imprez usteckich. Swoje walory turystyczne w stolicy Podbeskidzia, prezentuje również Ustka. Impreza pod nazwą „Cała naprzód – czyli Ustka w Bielsku-Białej” odbywająca się w ramach „Festiwalu Miast Partnerskich w Bielsku Białej” poprzedza przyjazd gości z Bielska do naszego miasta. W ramach tej imprezy Ustka zachęca do przyjazdu nad morze, prezentując ofertę wypoczynku w Ustce, oraz organizuje koncert usteckich artystów.

Zobacz materiały z poprzednich edycji

W tym roku z powodu sytuacji panującej w związku z COVID-19 zrezygnowano z dotychczasowej formy wymiany kulturalnej. Niemniej Bielsko-Biała postawiła na inna formę promocji swojego miasta i regionu nad morzem .

W piątek 17 lipca od godz. 18.00 w Bałtyckim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy fotografii z Bielska pod nazwą „Bielsko-Biała i Beskidy tęsknią za Tobą”. Wystawa będzie czynna do 17 sierpnia.

Natomiast w dniach 17-18 lipca (piątek-sobota) w godz. 11.00-18.00 na promenadzie nadmorskiej, będzie funkcjonował punkt Informacji Turystycznej przygotowany przez nasze miasto partnerskie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wypoczynku w górach.

Współpraca z miastem Bielsko-Biała

Artykuł Współpraca z miastem Bielsko-Biała pochodzi z serwisu Ustka – turystyczna strona miasta.

Autor: Magdalena Matusiak