warsztaty rodzinne „Daj drugie życie przedmiotom”

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Adventure w Ustce zaprasza mieszkańców Powiatu Słupskiego na otwarte warsztaty rodzinne „Daj drugie życie przedmiotom”, które poprowadzi Kamila Bednarz w ramach projektu Adventure dla Ziemi.
Termin: 30 października 2021 r. /godz. 10.00 (2h)
Warsztaty rodzinne z recyklingu jednorazowych woreczków foliowych
„Daj drugie życie przedmiotom”
 
1. Przynieś na zajęcia zalegające w domu woreczki foliowe.
2. Przynieś żelazko, które posłuży do ręcznego zgrzewania woreczków.
3. Z nowo powstałego materiału wykonasz przedmiot/dekorację do użytku codziennego.
 
Wstęp wolny / ze względu na ograniczoną ilość miejsc / zapisy obowiązkowe.
Pobierz darmowy bilet: https://app.evenea.pl/event/875452-3/
Zapisy: przystan@adventure.edu.pl Miejsce: Niepubliczna Szkoła Adventure w Ustce, ul. Darłowska 3b
 
Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodziców.
Grupa rodziców z dziećmi do 10-20 osób w jednej grupie.
Sponsorami projektu są firma Milarex Sp. z o.o. i Fundacja Kaszubskie Słoneczniki.
Prowadząca:
KAMILA BEDNARZ 
Absolwentka koszalińskiego Wydziału Architektury i Wzornictwa oraz warszawskiej Szkoły Projektowania Biżuterii oprócz wykonywania biżuterii uprawia malarstwo, rzeźbę oraz sztukę ziemi.
Lubi to, co proste, naturalne, surowe, ściśle związane z ziemią.
W swych pracach oddaje zmysłowość w odczuwaniu świata: w naturze miękkość mchu, zapach lasu, śpiew ptaków i szelest liści, a w codzienności jej kolory i faktury. W ten sposób łączy naturę z kulturą – poprzez swoje projekty, pokazuje, że jest to możliwe. Rozpięte między realną formą a sennym marzeniem prace malarskie artystki są bliskie poetyce realizmu magicznego czy surrealizmu. Wyobraźnia, gra nieoczekiwanych skojarzeń i zestawień, aura tajemniczości i niepokoju stanowią główne wyznaczniki jej twórczości.
Jej prace to także wyszukiwanie nowych możliwości tkwiących w każdym, czasem już bezużytecznym przedmiocie. Jednak ich bezużyteczność to tylko pozory. W zwykłej codzienności odnajduję niesamowite inspiracje, które na drodze eksperymentu, dają wymierne efekty w postaci nowego projektu. Może to być oderwany, zabawny guzik ze sterczącą nitką, kawałek kartki, przez którą prześwieca słoneczny promyk. I już powstaje szkic, który cyzelowany mozolnie w pracowni, z całą gamą nachodzących na siebie skojarzeń, tworzonych przez jej umysł i sposób postrzegania świata, zamienia się w coś nowego, co ma nie tylko zdobić kulturalnego człowieka, ale też wyrazić jego przynależność do naszej karmicielki – Ziemi. To ona daje nam ciepło, pokarm, wodę. Tworząc taką, a nie inną biżuterię, obiekt lub instalację ofiarowuje jej swoją wdzięczność. Jest to jej forma rozmowy ze światem, który zwraca się do niej z prośbą: „zrób coś ze mną, zrób coś nowego”.
 

Artykuł pochodzi ze strony: https://www.ustka.pl/pl/wydarzenie/0/7691/warsztaty-rodzinne-daj-drugie-zycie-przedmiotom