Ustka laureatem konkursu na wsparcie działań promocyjnych.

Widok z lotu ptaka na Ustkę

Z przyjemnością informujemy, że Ustka została laureatem konkursu na wsparcie działań promocyjnych dla członków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W ramach wygranej nasze miasto otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych na stworzenie turystycznej aplikacji Visit Ustka.
Jest to cyfrowy przewodnik, który pomoże dokładnie zaplanować podróż do przepięknego uzdrowiska Ustka oraz okalających go, cennych nadmorskich terenów przyrodniczych. Aplikacja Visit Ustka ma za zadanie w kompleksowy i profesjonalny sposób przedstawić ofertę turystyczną Ustki i wszystkie jej walory. Nowa aplikacja będzie odpowiedzią na faktyczne potrzeby branży i odwiedzających miasto turystów. Za pomocą artykułów, zdjęć i filmów pozwoli zapoznać się z ofertą miasta. Znajdzie się w niej także oferta noclegowa i gastronomiczna. Instalując ją w swoim smartfonie lub tablecie, można być pewnym, że nie ominie się żadnych najciekawszych atrakcji, oraz że wszystkie okoliczne szlaki piesze i rowerowe nie będą miały przed nami tajemnic. Aplikacja zostanie wzbogacona o audioprzewodnik, który na podstawie lokalizacji użytkownika będzie go w stanie zlokalizować na mapie i w zależności od odległości do wybranych punktów, będą uruchamiane kolejne przewodniki audio (nt. wskazanych atrakcji, zabytków, obiektów etc.) Zapis audio znajdzie się bezpośrednio w telefonie, nie będzie wymagał dostępu do Internetu. Sama mapa – wybrane obszary, np.: mapa Ustki dostępna będzie także offline (co pozwoli na odsłuchanie zapisów audio np. przed przyjazdem do miasta).

Ponadto audioprzewodnik będzie dostępny na stronie visit.ustka.pl w postaci panoramy sferycznej z zaznaczonymi obiektami (przy danych obiektach będą dostępne pliki audio do odsłuchania).
Jesteśmy przekonani, że przekazane środki wzmocnią planowane działania promocyjne i przyczynią się do popularyzacji turystycznej oferty naszego miasta.

Artykuł Ustka laureatem konkursu na wsparcie działań promocyjnych. pochodzi z serwisu Ustka – turystyczna strona miasta.

Autor: Karolina Surowiec