Podsumowanie sezonu 2021

W dniu 18 października 2021 roku w Urzędzie Miasta Ustka odbyło się spotkanie podsumowujące sezon turystyczny. W trakcie spotkania omówiono wydarzenia promocyjne, kulturalne i sportowe oraz przedstawiono działania marketingowe i promocyjne miasta.

W związku z wprowadzonym w 2020 roku przez Rząd RP zakazem zgromadzeń i zakazem organizacji imprez masowych większość planowanych wydarzeń została przełożona na rok 2021. Sponsorzy głównych wydarzeń solidarnie podjęli decyzję o aneksowaniu umów i wsparciu miasta ustalonymi uprzednio kwotami w sezonie 2021. W związku z utrzymującymi się obostrzeniami część wydarzeń została zmodyfikowana. Każde wydarzenie zostało przeanalizowane i dostosowane do aktualnych wytycznych (m.in. ograniczono punkty programu, które generowały gromadzenie publiczności w jednym miejscu np. koncerty muzyczne i spektakle teatralne).

Spotkanie rozpoczęto od przedstawienia działań zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rozwoju w Ustce. Cały przebieg szczegółowo omówił Prezes Zarządu – Radosław Szreder – prezentacja Ośrodka Sportu i Rozwoju w Ustce.
Następnie głos zabrała Aldona Staszewska-Klimek – Dyrektor Domu Kultury w Ustce – prezentacja Domu Kultury w Ustce.
Działania przeprowadzone przez Bibliotekę Miejską przedstawiała Agnieszka Klimaszewska-Kargul – Dyrektor Biblioteki – prezentacja Biblioteki Miejskiej w Ustce.

Wszystkie działania Wydziału Promocji Urzędu Miasta Ustka szczegółowo przedstawił Włodzimierz Wolski – Naczelnik Wydziału Promocji.
Działania marketingowe dotyczyły między innymi portalu turystycznego visit.ustka.pl, promocji w Telewizji i na portalach społecznościowych. Przedstawiono również aplikację mobilną Visit Ustka z funkcją miejskiego audioprzewodnika i wirtualny spacer. Naczelnik omówił kontynuację kampanii promocyjnej „Zostań Mistrzem Wypoczynku” oraz wiele innych działań przeprowadzonych w roku 2021. Uczestnicy spotkania zobaczyli również skrót wszystkich imprez – prezentacja Wydziału Promocji.

Z pewnością był to kolejny, udany sezon turystyczny w naszym mieście. Dopisała nie tylko pogoda, ale i turyści, dla których Ustka jest idealnym wyborem wakacyjnych podróży.
Ustka przygotowała bogatą i unikatową ofertę wydarzeń. Zostały one zaplanowane w taki sposób, by poza dostarczeniem rozrywki budować markę naszego miasta.

Raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w uatrakcyjnianie oferty turystycznej naszego miasta!

Artykuł Podsumowanie sezonu 2021 pochodzi z serwisu Ustka – turystyczna strona miasta.

Autor: Karolina Surowiec