Nabór do warsztatów historycznych i aktorskich i

Dom Kultury w Ustce ogłasza nabór na warsztaty historyczne i aktorskie.
Rozpoczęcie naboru do warsztatów historycznych prowadzonych przez historyka Marcina Barnowskiego i  warsztatów aktorskich prowadzonych przez aktora Grzegorza Gurłacza. Warsztaty te będą początkiem realizacji wydarzenia parateatralnego „Powrót z połowu”, którego akcja odbędzie się w usteckim porcie. Ukaże ona moment powrotu rybaków z połowów w dawnych czasach.Towarzyszyć mu będzie interaktywna opowieść o życiu rybackiej społeczności.
Połów ryb i ich przetwarzanie były jednym z najważniejszych źródeł utrzymania mieszkańców Ustki i to od stuleci. Prawie każda rodzina miała jakąś łódkę. W zaciszne dni w porcie wisiały sieci, a w powietrzu unosił się zapach wodorostów, z których trzeba było je oczyszczać. Łowiono flądry, dorsze, śledzie, ale tym gatunkiem ryb, z połowów których słynęli ustczanie był łosoś. Uczestnicy widowiska będą ubrani w stylizowanych strojach. Zdarzeniu towarzyszyć będą warsztaty i animacje.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bedzie to ciekawe doświadczenie. Termin zgłoszenia:15 kwiecień 2022r.
W razie pytań proszę dzwonić pod numer 598144-919 lub kontakt na e -maila: dk.ustka@wp.pl

Artykuł pochodzi ze strony: https://www.ustka.pl/pl/wydarzenie/0/8025/nabor-do-warsztatow-historycznych-i-aktorskich-i