Jeśli do Ustki, to tylko pociągiem!

Grafika promująca przejazdy pociągiem
Grafika promująca transport kolejowy

Tylko 20 minut zajmuje przejazd pociągiem z centrum Słupska do Ustki. To szybciej niż autobusem po zatłoczonej drodze. A do tego pociąg jest dużo tańszy. Sprawdź rozkład jazdy i wybierz się w podróż koleją nad Bałtyk.
Rozkład jazdy obowiązuje do 11 grudnia 2021 r.

Oszczędź czas i pieniądze
Obecnie przejazd autobusem ze Słupska do Ustki zajmuje co najmniej 33 minuty. A podczas modernizacji drogi krajowej nr 21 czas ten znacznie się wydłuża. Odpowiedzią na korki na drodze jest pociąg. Czas przejazdu z centrum Słupska do Ustki wynosi tylko 20 minut. Kolej jest też tańsza. Bilet jednorazowy na całą trasę, w ramach Taryfy Pomorskiej, kosztuje 6 złotych, podczas gdy u przewoźnika autobusowego trzeba zapłacić 8 złotych.

ROZKŁAD JAZDY DO 11 GRUDNIA

ROZKŁAD JAZDY (ODJAZDY Z USTKI OD 12 GRUDNIA)

ROZKŁAD JAZDY (PRZYJAZDY DO USTKI OD 12 GRUDNIA)

Zmodernizowana linia kolejowa

Dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, za ponad 200 mln zł linia kolejowa pomiędzy Słupskiem a Ustką została wyremontowana. Ułożone zostały nowe tory, wyremontowane mosty, wiadukty i przepusty. Przebudowane zostały wszystkie przejazdy kolejowe. Dzięki likwidacji barier architektonicznych, perony są teraz w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Wybudowane zostały także dwa nowe przystanki – Słupsk Północny oraz Ustka Uroczysko.

Artykuł Jeśli do Ustki, to tylko pociągiem! pochodzi z serwisu Ustka – turystyczna strona miasta.

Autor: Włodzimierz Wolski