Festiwal Ulicznych Reakcji Artystycznych 2021

Serdecznie zapraszamy w dniach 3 i 4 lipca br. na promenadę nadmorską na Festiwal Ulicznych Reakcji Artystycznych do Ustki. Wszystkie przewidziane atrakcje odbędą się w godzinach 16:00 – 20:00 (zarówno w sobotę jak i w niedzielę).

 
W programie:
Żywe rzeźby, które zobaczymy w oba dni Festiwalu w godzinach: 16:00 – 16:45; 17:30 – 18:15 oraz 19:00 – 19:45) a wśród nich m.in.:
Mechaniczna kobieta
Złożona ze skomplikowanych, współpracujących ze sobą elementów. Osadzona w świecie powtarzalnych gestów. Bardziej podobna do maszyny niż do człowieka. Pod wytworzonymi przez siebie mechanizmami ukryła swą wrażliwość. Czy podejmie ryzyko, by się otworzyć i wyjść Tobie na spotkanie? A czy Ty się odważysz?) “Mechaniczna Kobieta” prezentowana była podczas międzynarodowych festiwali żywych rzeźb m.in “UFO” (Szamotuły, Polska), “Beeldig Lommel” Belgia, “Rehovot International Live Statues Festival” (Izrael), “Statues en Marche” (Belgia).
Bubble Fairies
Wyczarują dla was tysiące kolorowych, mydlanych baniek, towarzyszy im wielki pająk, kości oraz dziwne rekwizyty.
Bizarre Queen
Dostojna, nieco szalona dama… Gdy zauważy w tłumie interesującego mężczyznę, za wszelką cenę próbuje go uwieść, nakłonić do niewinnego całusa, co staje się przyczyną wielu zabawnych sytuacji.
Monsieur Pompette
Zabawna, rozbrajająca postać dżentelmena z minionej epoki. To urodzony amant i niepoprawny kobieciarz, a jego ulubioną rozrywką jest łowienie z publiczności kolejnych wybranek serca, które na różne sposoby próbuje uwieść i nakłonić do całusa.
 
Rozchmurz się
Dzięki obrazkowej “instrukcji obsługi”, widzowie będą mogli poprosić m.in.o deszcz, śnieg, burzę, słońce, wiatr…..
Happeningi teatralne:
Motyle (sobota – 3 lipca w godzinach: 16:30 – 17:00 , 18:00 – 18:30 oraz 19:30 – 20:20) – w wykonaniu Teatru Akt.
Nieudolny łowca motyli próbuje złapać ciekawe okazy do swej kolekcji. Bajecznie kolorowe, nienaturalnej wielkości, Motyle – Elfy nie są jednak łatwą zdobyczą. Działanie improwizowane i w stałym kontakcie ze zmieniająca się widownią, która stara się pomóc którejś ze stron.
FU-Turyści ( niedziela – 4 lipca w godzinach: 16:15 – 16:45, 18:00 – 18:30 oraz 19:30 – 20:30) w wykonaniu Teatru Akt.
Wędrowcy spoglądający z góry na świat, zwolennicy przyszłości, negujący wszystko, co tradycyjne i logiczne, zwiedzają planetę Ziemia. Hałaśliwi, nieustannie ciekawi nowych doznań stanowią dziwaczną gromadkę w przestrzeni ulicznej. W swoje działania wciągają Ziemian, wzbudzając zdziwienie, bojaźń, czasem radość. Spotkania mają charakter interaktywny i spontaniczny.
Żywa zieleń (sobota -3 lipca o godzinie: 18:15 – 19:00 oraz niedziela – 4 lipca o godzinie: 16:45 – 17:30)
Zapraszamy do zanurzenia się w sekretny świat roślin… Daj się zaintrygować nieśmiałemu Makowi, pozwól zabawnemu Skrzypowi chować się w Twoim cieniu, poczuj szybsze bicie serca pod wpływem Naparstnicy i nie daj się opleść Kolczurce Klapowanej.
 
Parada cyrkowa (tylko w dniu 3 lipca: 17:00 – 17:30 oraz 19:00 – 19:30) w wykonaniu grupy FUNimki.
Cyrkowa orkiestra zachęca do wspólnej zabawy. Wschodząc w interakcje z przechodniami, wprowadza ich w radosny, cyrkowy klimat.
 
UWAGA! W przypadku deszczowej pogody, godziny występów mogą ulec zmianie.
Serdecznie zapraszamy!

Artykuł Festiwal Ulicznych Reakcji Artystycznych 2021 pochodzi z serwisu Ustka – turystyczna strona miasta.

Autor: Włodzimierz Wolski