Dożynki Rybne – Święto Ustki

Dożynki Rybne - Święto Ustki - Wydarzenia

Dożynki Rybne - Święto Ustki - Wydarzenia

Dożynki Rybne - Święto Ustki - Wydarzenia

Dożynki Rybne - Święto Ustki - Wydarzenia

Dożynki Rybne - Święto Ustki - Wydarzenia

Jak co roku, w połowie sierpnia Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk, zaprasza serdecznie na Dożynki Rybne – Święto Ustki.  Tegoroczne obchody będą miały formułę jednodniową, niemniej organizatorzy zapewnili jak zwykle wiele atrakcji.

Sierpniowe Dożynki Rybne to jedna z najważniejszych imprez cyklicznych w usteckim kalendarzu. Obchodzone są jako oficjalne Święto Ustki. Tym razem uroczystości rozpoczną się przy tężni solankowej o godz.11.00 przemówieniem Burmistrza oraz prezesa Uzdrowiska Ustka Pana Łukasza de Lubicz Szeliskiego. Następnie wysłuchamy  wykładu o historii uzdrowiska a uroczystość uświetni koncert Usteckiej Orkiestry Dętej.

Podczas Dożynek Rybnych nie może też zabraknąć jarmarku, gdzie będzie można kupić lokalne produkty rybne oraz dzieła rzemieślników. Nie zabraknie ryb grillowanych, wędzonych oraz zapiekanki rybnej, stoisk z ceramiką i bursztynami. Będą również stoiska z biżuterią artystyczną, pracami malarskimi, rękodziełem, stoiska z miodem, piwem, nalewkami czy smakami PRL-u.

Jarmark zlokalizowany na usteckiej promenadzie będzie można odwiedzić już od środy (12 sierpnia) a swoje produkty wystawcy oferować będą aż do niedzieli (16 sierpnia). Każdego dnia Jarmarku od godz. 18.00 rozbrzmiewać będzie muzyka na żywo. W dniach 12 i 14 sierpnia zagrają Hand Szpaki, 13 i 16  sierpnia – Kozak Duo, natomiast 15 sierpnia w godz. 18.00 – 22.00 na Jarmarku zagrają Bogdan Balcerzak, Kozak Duo oraz Krzysztof Szpot i Przyjaciele.

15 sierpnia również najmłodsi znajdą coś dla siebie. Pippi Piratka i jej koleżanka Piratka Agatka zapewnią  maluchom wiele atrakcji tj. wyścigi w gaciach pirata, nauka pływania na sucho, tańce szantowe i wiele, wiele innych. Natomiast w strefie warsztatowej dzieci będą mogły wykonać za pomocą różnych technik i materiałów zwierzątka morskie, które potem zabiorą z sobą do domu.

Animacje odbędą się w dwóch blokach godzinowych: 12.30 – 14.00 oraz 16.00 – 17.30

Informacja dla rodziców

Warsztaty dla dzieci zostaną przygotowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny

– każda strefa przygotowana dla grupy 6 lub 10dzieci

– dzieci siedzą przy stolikach w odstępach od siebie

– każda grupa rozpoczyna pracę co 15 minut, podczas trwania rundy chętne dzieci nie będą wpuszczane do strefy

– rodziców prosimy o pozostanie poza strefą działań

– po każdej rundzie dezynfekujemy stoliki i krzesła

– każda grupa otrzymuje nowe materiały

Dla osób zainteresowanych historią naszego miasta a szczególnie ciekawostkami związanymi z Ustka przygotowaliśmy wystawę pt. „Ustka dawniej – historyczne ciekawostki miasta”, którą można oglądać na usteckiej promenadzie.

Uwaga! Uwzględnione w programie zwiedzanie Okrętu ORP „DRUŻNO” zostało odwołane (w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną).

Wydarzenie jest współfinansowane przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Dożynki Rybne - Święto Ustki - Wydarzenia

Artykuł Dożynki Rybne – Święto Ustki pochodzi z serwisu Ustka – turystyczna strona miasta.

Autor: Magdalena Matusiak