Columbus Festiwal Wiatru 2022

Impreza ta otrzymała Nagrodę Główną Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii „Wydarzenie Roku”!
Podczas Columbus Festiwalu Wiatru trzeba wysoko zadzierać głowy, żeby zobaczyć zapierające dech pokazy, w tym akrobacje lotnicze i motoparalotniowe. Częścią festiwalu są pokazy balonowe, a także zawody motoparalotniarzy z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Chętni mogą bliżej zapoznać się z tym sportem, a nawet podjąć naukę stawiania skrzydła. Po zmroku widzów czekają spektakularne pokazy lotnicze z wykorzystaniem pirotechniki.
W trakcie wydarzenia swoje umiejętności zaprezentują m.in. -akrobacyjna grupa motoparalotniowa Fly Dragons Team, -Artur Kielak- polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, a także skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w jednej z największych linii lotniczych na świecie Ryanair. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej, -lotnicza angielska grupa akrobacyjna “Airborner”, -najlepsi polscy skoczkowie spadochronowi z grupy Sky Magic S3 WAT, -piloci samolotów ultralekkich Virus, -piloci motolotni i wiatrakowców, -śmigłowce „Zonda”

 
Odbędzie się także pokaz balonu na ogrzane powietrze w kształcie sterowca oraz pokaz motoparalotniowej kadry narodowej. Ponadto w trakcie wydarzenia zorganizowany zostanie koncert orkiestry symfonicznej “na palniki” z udziałem 4 balonów na ogrzane powietrze. Publiczność rozgrzeje zespół Etna Kontrabande, a muzyczną gwiazdą Festiwalu będzie zespół Łąki Łan.
 

Prosimy o śledzenie wydarzenia, gdzie będziemy informować o wszelkich aktualnościach.

Artykuł pochodzi ze strony: https://www.ustka.pl/pl/wydarzenie/0/7626/columbus-festiwal-wiatru-2022