NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Dziwnówek

Dziwnówek to niewielka miejscowość, położona wśród sosnowych lasów nie nosi miana modnego kurortu, ale jej zabudowa i wąskie uliczki mają niepowtarzalny urok. Kąpielisko powstało pod koniec XIX w., dlatego też brak tu zabytków . Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1503 roku. W XVIII wieku stało tu zaledwie 7 chat rybackich. W marcu 1945 roku na tych terenach toczyły się ciężkie walki z Niemcami.
Na głównym placyku, przy skrzyżowaniu ulic Wolności i Kamieńskiej znajduje się sklepik z lodami i pamiątkami. Obiekt jest o tyle ciekawy, że ma kształt niewielkiej latarni morskiej, przez co stał się symbolem Dziwnówka   .

Wśród okolicznych lasów iglastych, wspomagających leczenie chorób układu oddechowego uruchomiono uzdrowisko dziecięce. W okolicy odkryto też wody chlorkowo-sodowe, ale ujęcie nie jest jeszcze eksploatowane.
Jednak największą atrakcją Dziwnówka jest nieskażone zanieczyszczeniami przemysłowymi morze, dlatego co roku napływa tu coraz większa liczba turystów.
Plaża jest tu otoczona pasmem niewysokich wydm, łagodnie opadających ku morzu.
Można się na nią dostać piękną, kasztanową aleją, prowadzącą do równie urokliwych, żelaznych schodków, opadających na morski piasek. Miłośnicy wypoczynku wśród ciszy znajdą tu swój raj.

DZIWNÓWEK - noclegi , pokoje , apartamenty , ośrodki wczasowe ,pensjonaty  czekają na Państwa przyjazd. Wczasy - Dziwnówek - to może być piękny sposób na spędzenie tegorocznych wakacji.

Dziwnówek - latarniaPanorama miastaDziwnówek - plażaPlaża Dziwnówek

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!