NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Ustka - bocznica pracuje

   Nieużywana od lat rozbudowana do sporych rozmiarów bocznica usteckiej stacjii PKP nareszcie odżyła. Straszące zaroślami, nie używane od wielu lat tory bocznicy kolejowej nareszcie spełniają swoje zadanie. Dotychczas jedynie nieliczne składy z transportem węgla do ciepłowni czy do jednostki w Lędowie gościły na bocznicach kolejowych.

   Czasami widok zarośniętych torów mąciły wagony ze sprzętem wojskowym zmierzającym na pobliski poligon. Jednak od zeszłego lata 2014 niemal każdego dnia do  Ustki przyjeżdżają ogromne składy wagonów towarowych wypełnionych olbrzymimi głazami, które mają posłużyć do umocnienia brzegu morskiego.

Jedną z inwestycji jest umocnienie morskiego brzegu na terenie poligonu. Drugim zadaniem, jakie mogą obserwować mieszkańcy na bieżąco jest budowa laguny mającej na celu ochronę brzegu morskiego, klifu oraz plaży na odcinku od ośrodka wczasowego Azoty aż do falochronu portu Ustka.

 Image

 Serce rośnie, gdy widzimy ożywienie i ruch na dotychczas niemal wymarłej stacji PKP, a budowa laguny budzi wielkie nadzieje  na poprawę bezpieczeństwa brzegów morskich targanych i niszczonych każdego roku przez sztormy. Jest to także niezwykła ciekawostka i atrakcja turystyczna. W rejonie laguny bowiem jak zapowiadają ekolodzy będą się gromadziły ryby, a co za tym idzie miłośnicy wędkarstwa morskiego będą mieli w Ustce doskonałą bazę do połowów morskich ryb nie tylko z kutra czy plaży. Będą mogli łowić też inne gatunki ryb, nie występujące do tej pory masowo przy brzegu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!