NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Ustka z błękitną flagą

   Jedynie wtajemniczeni wiedzą, co oznacza wywieszona, łopocząca na wietrze flaga w kolorze błękitu wciągnięta na maszt w honorowym miejscu plaży. Ustce certyfikat czystości plaży przyznano już po raz kolejny, czym bardzo się szczyci. By uzyskać zaszczyt wywieszania błękitnej flagi powiewającej nad plażą organizatorzy kąpieliska muszą spełnić ostre kryteria dotyczące czystości wód przybrzeżnych oraz organizacji kąpieliska.

   Przede wszystkim plaża musi być dostępna - dotarcie do plaży za pomocą środków komunikacji miejskiej lub za pomocą roweru. Na plaży powinna znajdować się odpowiednia liczba toalet, a plaże powinny być systematycznie i dokładnie sprzątane. Oczywiście plaża musi być bezpieczna, dlatego organizatorzy zobligowani są do tego, by zapewnić bezpieczeństwo kąpiących się zatrudniając odpowiednią ilość ratowników.

   W tym roku siedemnaście plaż na polskim wybrzeżu zyskało certyfikat czystości w postaci błękitnej flagi przyznawanej przez międzynarodową komisję wyłonioną z grona członków fundacji urzędującej w Danii, a składającej się ze specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa, turystyki czy ekologii. W roku 2011 certyfikat czystości uzyskały 3450 kąpieliska na świecie, z czego siedemnaście miejsc zajmują polskie plaże. Są to między innymi - Ustka - plaża wschodnia, Koliba w Sopocie, Stogi w Gdańsku, Molo Gdańsk Brzeźno,   marina w Gdyni oraz w Gdańsku, Centrum Uznam w Świnoujściu, Pobierowo, Pustkowo, Pogorzelica, Niechorze, Trzęsacz, Mrzeżyno, Plaża Zachodnia w Kołobrzegu, Nadbrzeżna w Ustroniu Morskim. Błękitne Flagi uzyskały również mariny: Camping Marina PTTK w Szczecinie, a także  Basen Północny w Świnoujściu.

Z wymienionych plaż możemy korzystać mając swiadomość ich czystości i bezpieczeństwa. Ustka z błękitną flagą na plaży zaprasza do wypoczynku nad morzem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!