NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Ustecka syrenka II reaktywacja

   Pod takim tytułem możnaby rozpocząć nową historię i byt naszej syrenki. Już w trzy dni po odsłonięciu pomnika postać legendarnej, usteckiej syrenki została zniszczona przez wandali. Oszpecono twarz i piersi posągu. Protestował też autor rzeźby miejscowy artysta Michał Rosa. Według niego odlany w brązie posąg, a właściwie jego twarz mocno różni się od gipsowego pierwowzoru. Była to więc doskonała okazja, by wygląd syreny poprawić.

  Szkoda tylko, że odbyło się to niemal w środku sezonu i przy udziale tylu turystów goszczących w Ustce. Posąg po remoncie wrócił ponownie na cokół w usteckim porcie 7 grudnia 2010 roku.

Nowa twarz syrenki 

Twarz ma piękniejszą niż przedtem i z  troską patrzy w dal przysłaniając oczy. Można by rzec – wypatruje turystów – przyjadą, czy nie?
Nowy pomnik jest dużym krokiem wykonanym wspólnie przez  Lokalną Organizację Turystyczną, władze miasta i mieszkańców Ustki w kierunku promocji kurortu .

   Dzięki pozyskaniu nowego, charakterystycznego tylko dla Ustki obiektu nasze miasto będzie rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie. Stawiając pomnik syrence Ustka dołączyła do grona syrenkowych miast takich jak Warszawa czy Kopenhaga.

To duża nobilitacja dla tak małego miasta jakim jest Ustka.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!