NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Andrzejki i Mikołajki w Ustce

   Na wspólną zabawę połączoną z wróżbami i laniem wosku zapraszają organizatorzy  wieczoru andrzejkowego do usteckiego Centrum Pomocy Dzieciom . Impreza Andrzejkowa ma się rozpocząć o godzinie szesnastej dwudziestego dziewiątego listopada.  Dom Kultury w Ustce jest organizatorem dwóch imprez okolicznościowych dla mieszkańców Ustki. Pierwsza impreza odbędzie się piątego grudnia  w  usteckim Domu Kultury  o godzinie jedenastej, będzie to familijna zabawa pod nazwą "Choinkowe cuda" polegająca na tworzeniu ozdób choinkowych z masy solnej.

   O godzinie szesnastej zaś na scenie  usteckiego Domu Kultury wystąpi Teatr Lalki Tęcza ze Słupska. Artyści przedstawią program artystyczny pod tytułem "Tomcio Paluch". A o godzinie osiemnastej hafciarki usteckie zorganizowane w Klubie Haftu Artystycznego działającego przy Domu Kultury zaprezentują swoje prace na wystawie haftu. Również Biblioteka Miejska  jest organizatorem zabaw i konkursów okolicznościowych, zarówno andrzejkowych jak i mikołajkowych. Zabawa organizowana przez pracowników biblioteki odbędzie się piętnastego grudnia.

   Andrzejki i Mikołajki w Ustce to wiele lat polskiej tradycji ludowej. Szczególnie zabawa andrzejkowa jest zakończenim okresu zabaw i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Okres czterech tygodni przed tym dniem zwany jest przez kościół katolicki  adwentem co oznacza przygotowanie na przybycie. Ma to być okres wyciszenia, przygotowania duchowego i powstrzymania się w tym okresie od hucznych zabaw i uciech. Zabawa andrzejkowa jest więc ostatnią zabawą przed świętami Bożego Narodzenia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!