NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Gdynia 34 Festiwal Filmów Fabularnych

Gdynia .W dniach od czternastego do dziewiętnastego września  w Gdyni odbędzie się już po raz trzydziesty czwarty Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Festiwalowy przegląd polskich filmów zakończy się galą w sobotni wieczór, kiedy to będą wręczane Złote Lwy.
Do walki o trofeum - Złote Lwy staną 24 obrazy, w tym aż 9 debiutów.  Obejrzymy wiele filmów poruszających często w bardzo drastyczny sposób tematykę współczesną dotykającą młodych ludzi i dzieci. W ramach debiutów   na festiwalu w Gdyni zobaczymy miedzy innymi  film "Demakijaż" - wspólne dzieło trzech młodych reżyserek . Tu właśnie nagrodę za debiutanckie dzieło zdobył Andrzej Jakimowski ("Zmruż oczy"). A cztery lata później na tej samej scenie w Teatrze Muzycznym odbierał już Złote Lwy. Debiutantka Magdalena Piekorz w 2004 roku swoimi "Pręgami" od razu otrzymała nagrodę  Grand Prix festiwalu.
Obok reżyserskiej młodzieży i debiutantów do Gdyni przyjadą weterani polskiego kina: Agnieszka Holland z "Janosikiem". "Prawdziwą historią", Janusz Morgenstern z "Mniejszym złem", Jan Jakub  Kolski z "Afonią i pszczołami" oraz Robert Gliński ze "Świnkami". 

Dojrzali widzowie będą mogli podziwiać dzieło znanego reżysera Morgensterna i temat,  jaki nam przywozi, czyli lustrację, ale w formie antybohaterskiej opowieści. Reżyser "Do widzenia, do jutra" czy "Trzeba zabić tę miłość" po dziewięciu latach przerwy wraca na gdyński festiwal z nowym obrazem. Dla młodszej widowni  jest "Wojna polsko-ruska" Xawerego Żuławskiego.
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych cieszy się coraz większa popularnością , coraz więcej widzów chce oglądać premierowe pokazy. Projekcje filmowe odbywać się będą nie tylko w Teatrze Muzycznym i gdyńskim Multikinie (dawniej Silver Screen), ale też w Multikinie w Sopocie. Tym projekcjom będą towarzyszyły spotkania z twórcami i gwiazdami, prowadzone przez Grażynę Torbicką i Tomasza Raczka.
Festiwalowe karnety sprzedawane  są  w sieci Multikino. Karnet jednodniowy na wszystkie pokazy konkursowe i pozakonkursowe kosztuje 50 złotych (normalny) i 40 złotych (ulgowy). Na wszystkie pokazy konkursowe i pozakonkursowe -150 złotych (normalny) i 100 złotych (ulgowy).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!