NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Sukces studentów z Gdyni

    Trzecie miejsce jakie  zajęli studenci wojskowi Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni w  drugim etapie regat The Tall Ships’ Races, z Turku do Kłajpedy to wielki sukces. W Operacji Żagiel   Jacht „Gdańsk” wywalczył brąz w swojej klasie, a w klasyfikacji generalnej tego etapu czwarte miejsce. Wysoko sklasyfikowane w klasie C zostały również inne jachty MW: „Rumia” – 4 miejsce, „Reda” – 9 miejsce, a „Wejherowo” – 10 miejsce.  

  Dar Młodzieży
 
 
 
 
 Na jachtach o nazwach miast „Rumia”, „Reda”, „Wejherowo”, „Sopot” i „Gdańsk” (z Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW) studenci wojskowi z I roku Akademii Marynarki Wojennej odbywają praktyki żeglarskie. W czasie tych praktyk uczestniczyli w elitarnych regatach The Tall Ships’ Races. Dzięki bardzo dobrej postawie i walce do samego końca wywalczyli wysokie miejsca wśród jachtów klasy C. Podchorążowie (studenci wojskowi) w zawodach wystartowali w dwóch grupach, łącznie 48 studentów. W Tallinie odbyła się wymiana studenckich załóg, biorących udział (w ramach praktyki żeglarskiej) w regatach. Podchorążowie z jachtów wymienili się z tymi, którzy odbywali praktyki na okręcie transportowo-minowym ORP „Kraków”. W ten sposób cały rocznik odbył praktyki zarówno żeglarskie, jak i marynarskie.
Udział w regatach był dla nich sprawdzianem i zaliczeniem pierwszej praktyki morskiej. Mają już za sobą rok studiów, na którym poznawali w teorii m.in. podstawy nawigacji, hydrometeorologii, zasady korzystania z locji morskich, obsługę urządzeń okrętowych i budowę jednostek pływających. Przeszli także podstawowe szkolenie wojskowe i rejs kandydacki. W ramach praktyki żeglarskiej nabytą wiedzę wykorzystali w regatach. Nauczyli się pracy przy żaglach, nawigowania jachtami, manewrowania, współdziałania w ramach załogi, rywalizacji z innymi jachtami, a przede wszystkim poznania specyfiki morza. Te i wiele innych umiejętności stanowią fundament na drodze do szlifów oficera Marynarki Wojennej.

W regatach The Tall Ships’ Races jednostki ścigają się w czterech klasach „A”, „B”, „C” i „D”, gdzie „A” to największe żaglowce o długości powyżej 40m. Natomiast do klasy „C” zaliczamy jachty morskie, które nie posiadają spinakera. Jednocześnie ich długość jest nie mniejsza niż 9,14 m, a nie większa niż 40 m. W regatach The Tall Ships’ Races 2009 wzięło udział ponad 100 jednostek, z tego 37 jachtów klasy „C”.
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!