NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Klonowanie ulicy...

Klonowanie ulicy...


   Czy ulica Klonowa w Ustce będzie wzorem ulicy osiedla domków jednorodzinnych?

  W stanie w jakim jest teraz nie wyróżnia się niczym spośród wielu uliczek oddalonych nieco od centrum. Osiedle domków powstało pod koniec lat 70 -tych w miejscu bagna porosłego z rzadka brzozami i sosnami w czasie głodu mieszkaniowego na fali gierkowskiej rozbudowy kraju.

  Pierwsze domy wybudowano w roku 1977 właśnie na ulicy Klonowej, a jak na ironię nigdy nie rosły w tym miejscu klony...  Ale jako, że osiedle miało być podzielone siecią ulic nazwanych od nazw drzew - cóż.  Mamy więc ulicę Klonową, Cisową, Sosnową, Akacjową, Lipową, Bukową, Brzozową.

   Jest to jednak bardziej bezpieczny sposób nazewnictwa, niż nazywanie ulic dla upamiętnienia sławnych ludzi, a potem przy zmianie opcji, lub gdy osoba okaże się niegodna by ulica nosiła jej miano, następuje zmiana adresów, tabliczek, map, dowodów osobistych jak w przypadku ulicy Fornalskiej - obecnie Leszka Bakuły.

  Jeśli przygotowany  projekt przebudowy ulicy poparty przez radnych na nadzwyczajnej sesji zostanie przyjęty przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ustka może spodziewać się od Rządu sfinansowania 50 procent inwestycji. Ogólny koszt przebudowy ulicy to 1 ml. zł.

  Żeby projekt uzyskał akceptację ministerstwa, musi spełniać określone warunki : ulica przygotowana do remontu musi być drogą gruntową, posiadać pełną dokumentację i pozwolenie na budowę.Takie warunki spełnia w Ustce jedynie ulica Klonowa, stąd mimo potrzeby remontowania ulic będących w gorszym stanie radni zatwierdzili plan remontu tej właśnie ulicy.

  Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, remont ruszy w 2009 roku. Miejmy tylko nadzieję, że polskim zwyczajem nie stanie się to w czasie trwania sezonu...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!