NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Ustka - rekord opłat

Ustka - rekordowa kwota zebranej opłaty klimatycznej.Do kasy miasta USTKA wpłynęła w tym roku rekordowa kwota 421 tysięcy złotych opłaty klimatycznej zebranej od odwiedzających Ustkę wczasowiczów i kuracjuszy.Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje związane z uzdrowiskową funkcją miasta.

Pobieranie opłaty klimatycznej uważam za przeżytek , relikt minionej epoki. Jak można w obecnych czasach obciążać turystów kolejnymi opłatami. Przyjechali - ponieśli koszty transportu (autobus , kolej , własne auto) - firmy przewozowe miały klientów - odprowadziły podatek do gminy. Wczasowicz musi gdzieś mieszkać - wynajmujący kwatery płacą podatek od działalności gospodarczej do gminy.Wczasowicz musi coś zjeść - gastronomia i sklepy płacą podatek do gminy.Wczasowicz chce się rozerwać - pójść do kina , muzeum, imprezę , popłynąć statkiem - firmy oferujące rozrywkę - płacą podatek do gminy.

A gdyby tak Pan Burmistrz tankując swój samochód usłyszał - 150 zł. za paliwo i 50 zł na zakup nowego dystrybutora. Albo szyjąc garnitur - 600 zł. za uszycie garnituru i 200 zł. na nową maszynę do szycia.
Mydlenie oczu losowanymi nagrodami dla tych którzy zapłacili nie zmienia faktu , że miasto pobiera od przybyszów haracz. Argumentacja , że w innych miastach uzdrowiskach też jest pobierana opłata klimatyczna , jest argumentem typu - w innych mastach giną samochody , dlaczego w moim mieście mam nie kraść?
Miasto Ustka przez jakiś czas była miastem turystyczno - przemysłowym.Obecnie o przemyśle możemy raczej zapomnieć. Tymbardziej powinniśmy dbać o to , żeby nie zabrakło turystów . Nie zjadajmy ich w rosole , jak kury znoszącej złote jaja...

 

Anastazjusz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!