NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Gdynia - Eric Clapton na Skwerze Kościuszki

ImageEric Clapton - żywa legenda muzyki -  14 sierpnia wystąpi na jedynym koncercie w Polsce.

Brytyjczyk zagra wraz z zespołem na Skwerze Kościuszki w Gdyni .Clapton w trakcie ponad 40 letniej kariery wylansował tak niezapomniane przeboje jak "I Shot The Sheriff", "Lay Down Sally", "Wonderful Tonight", "Cocaine", "Runway Train" (w duecie z Eltonem Johnem), "It's Probably Me" (nagrane ze Stingiem, do filmu "Zabójcza broń 3"), czy jeden ze swych największych hitów - "Layla".Image Z tym ostatnim tytułem wiąże się prawdziwa historia miłości  Claptona do  żony   Georga Hariisona (The Beatles)  - Pattie Boyd. Zainspirowany poematem mówiącym o nieszczęśliwej i chorej miłości  do pięknej arabskiej księżniczki  ,sam będąc chory z miłości do żony przyjaciela - napisał dla niej ten utwór . Pattie Boyd w 1977 rozwiodła się z Hariisonem , a w 1979 została żoną Erica Claptona.Grywał duety z takimi gwiazdami jak Tina Turner, Kate Bush, Rayem Charlesem, Joe Cockerem, Philem Collinsem, George Harrisonem, Johnem Lennonem czy B.B. Kingiem.
Clapton zdobył aż 18 nagród Grammy i trzykrotnie dostąpił zaszczytu przystąpienia do Rock And Roll Hall of Fame.
  Występował w popularnym zespole The Yardbirds, grał w legendarnej bluesowej formacji Johna Mayalla The Bluesbreakers, współtworzył dwie supergrupy - Cream i Blind Faith. W latach 70. i 80. odnosił wielkie sukcesy komercyjne, z powodzeniem flirtował z popem. Ostatnio coraz wyraźniej powraca do korzeni - nagrywa mocno osadzone w bluesie płyty, jak poświęcona bluesowemu muzykowi z lat 30. XX wieku Robertowi Johnsonowi "Me And Mr Johnson" z 2004 r. czy zrealizowana z innym legendarnym gitarzystą J.J. Cale'em "The Road To Escondido" z 2006 r.
Będzie to druga wizyta Claptona w Polsce. Muzyk występował w naszym kraju w 1979 r.
Solową karierę rozpoczął w 1970 r. krążkiem "Eric Clapton". W sumie wydał 33 płyt.
Muzyk urodził się w 1945 roku w małej miejscowości Ripley w środkowej Anglii i przygodę z muzyką zaczął jako trzynastolatek od gitary klasycznej. Pierwszym zawodowym zespołem, w którym grał, była rhytmandbluesowa formacja The Roosters w 1963 roku. Jeszcze w tym samym roku został zaproszony do rockandrollowej grupy The Yardbirds, która zdobyła międzynarodowy rozgłos i wydała jeszcze jednego słynnego gitarzystę Jimmiego Page'a, późniejszego muzyka Led Zeppelin. Clapton natychmiast zdobył reputację jednego z najzdolniejszych rockmanów na Wyspach i zainteresował się elektrycznym bluesem, który dzięki niemu coraz bardziej zaznaczał swój wpływ na ówczesne nagrania The Yardbirds.
Wiosną 1965 roku Eric został zaproszony do zespołu The Bluesbraekers przez najsłynniejszego brytyjskiego blues- mana Johna Mayalla, z którym nagrał słynny do dzisiaj album "Blues Breakers". Jako dwudziestolatek gitarzysta cieszył się już światowym rozgłosem. Konsekwencją tego było założenie przez niego w 1966 roku tria The Cream, jednej z pierwszych supergrup w historii rocka. Płyty The Cream są zaliczane do najważniejszych dokonań rocka psychodelicznego, choć kariera grupy trwała zaledwie dwa lata. Na przełomie lat 60. i 70. założył dwa zespoły jednej płyty - nową supergrupę Blind Faith i Derek & The Dominoes, z którą nagrał jeden z największych rockowych przebojów w historii, piosenkę "Layla". Późniejsze lata to już solowa kariera muzyczna, pełna zakrętów życiowych, poszukiwań artystycznych i sukcesów komercyjnych.Eric Clapton należy do nielicznych muzyków lat 60., którzy do dzisiaj zachowali popularność i nigdy nie obniżyli poziomu swoich produkcji. Choć jego życie obfitowało w tragiczne wydarzenia, m.in. śmierć brata i syna, borykał się w pewnym momencie z uzależnieniami, nie przerwał kariery ani publicznego zaangażowania, między innymi w przedsięwzięcia charytatywne.
Gitarzysta, choć jest na scenie od lat nastoletnich do progu starości, nie przestaje rozwijać się jako muzyk i inspirować innych artystów. Jest bez wątpienia jedną z najważniejszych postaci w światowym show-biznesie, mimo że nie starał się na siłę zabiegać o taką popularność. Na to specjalne wydarzenie Skwer Kościuszki  w Gdyni zostanie zamieniony w jedną z największych scen w naszym kraju. Malownicza sceneria Skweru jest wręcz wymarzonym miejscem, aby zobaczyć Claptona i usłyszeć jego gitarę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!