NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Jarosławiec na Wczasy.Jarosławiec Noclegi Pokoje

JarosławiecJarosławiec

Jarosławiec to nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona na Przylądku Jarosławieckim we wschodniej części Zatoki Pomorskiej. Okolicę Jarosławca otaczają sosnowe lasy, w których można spotkać rzadki gatunek sosny czarnej.

Nadmorskie wydmy są porośnięte roślinnością wydmową oraz chronionym mikołajkiem nadmorskim. Jaroławiec jest niemal odcięty od świata; poza sezonem odwiedzają go tylko nieliczni goście  oraz kuracjusze przebywający w sanatorim. Miejscowość tętni życiem dopiero w sezonie letnim, gdy przyjeżdżają tu wczasowicze i turyści z całego kraju oraz sąsiedzi zza Odry. W pobliżu Jarosławca są dwa jeziora: Kopań i Wicko - również chętnie odwiedzane przez letników. Od wschodu Jarosławiec sąsiaduje z poligonem wojskowym w Wicku.
Jedynym zabytkiem w Jarosławcu jest latarnia morska z 1838 roku wybudowana na planie koła z czerwonej glazurowanej cegły, ozdobiona gzymsami wokól każdego poziomu. Z balkonu na wysokości 33 metrów rozciąga się widok na morze, lasy i dwa jeziora. Atrakcją dla przebywających tu gości jest malownicze wybrzeże klifowe z plażą, którą zdobią kolorowe kurty rybackie wyciągnięte na brzeg przy przystani. Zmotoryzowani turyści mogą wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Darłowa i zwiedzić jego zabytki lub do Darłówka na szaleństwa w jedynym w Polsce Parku Wodnym z morską wodą. 

  Galeria:

Jarosławiec  Deptak

Ozdoba plaży  Latarnia morska

Na spacerze  Plaza

Kutry rybackie  Wybrzeże Jarosławca

Zapraszamy do Jarosławca!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!