NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Rowy Noclegi Pokoje Wczasy nad morzem
RowyRowy leżą w odległości 30 km od Słupska i 20 km od Ustki. Dawniej Rowy były starą słowińską wsią i portem rybackim, obecnie są znanym w tym rejonie ośrodkiem wypoczynkowym.Poza sezonem nadal jest to wioska rybacka, zamieszkana przez ...

kilkadziesiąt rodzin. Latem tłumy wczasowiczów korzystają z dogodnego położenia na skraju Słowińskiego Parku Narodowego i otwartego morza tuż przy ujściu rzeki Łupawy. Na plażę idzie się kilka minut. Najładniejsze zakątki Rowów znajdują się u ujścia rzeki, gdzie kryje się mała przystań z kolorowymi kutrami. Rolę deptaka pełni w Rowach ul. Nadmorska. Największą atrakcją Rowów jest plaża oddzielona od miejscowości pasem wydm porośniętych kosodrzewiną.
Pierwsza wzmianka o Rowach pochodzi z 1352 roku. Według miejscowej legendy wieś założyli uciekinierzy z Wolina, którzy przybyli tu po spaleniu swojego miasta przez Duńczyków w IX wieku
W 1390 roku przebywał tu przyszły król Anglii - Henryk Derby( Henryk IV).
W połowie XVI wieku wybudowano w Rowach pierwszy kościół na widocznym do dziś niewielkim wzgórzu w okolicy jez. Gardno. Droga do kościoła była wyłożona dębowymi palami, by umożliwić dojazd do świątyni nawet w czasie powodzi. Na cmentarzu otaczającym kościół chowano marynarzy z rozbitych w pobliżu Rowów statków m.in. Szwedów, Maurów, Francuzów i Holendrów. Msze odbywały się w tym kościółku do 1779 roku. Obecny neoromański kościół został zbudowany w 1845 roku z kamieni i głazów.
Dziś Rowy są siedzibą zakładowych ośrodków wczasowych z różnych miast całej Polski. Tu odpoczywają m. in. pracownicy zakładów energetycznych, włókienniczych, meblowych. W ostatnich latach powstało tu wiele nowoczesnych ośrodków, przyciągających wczasowiczów eleganckim wyposażeniem i miłą obsługą. Rowy już nie przypominają miejscowości sprzed kilkunastu lat; przybyło tu mnóstwo nowych uliczek z uroczymi pensjonatami, w których można odpocząć w ciszy -  z dala od nadmorskiego zgiełku i głośnej muzyki płynącej z każdego mijanego punktu gastronomicznego.
Oprócz ośrodków wypoczynkowych i pensjonatów można  wynająć również noclegi w pokojach gościnnych na kwaterach prywatnych okolicznych mieszkańców.

Centrum - Rowy  Kościół w Rowach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!