NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Polecamy kwatery
Co warto zobaczyć w Ustce

  Nieduże jest nasze miasto atrakcyjne i wyśmienite na letni wypoczynek. Jest tu całkiem sporo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

   Poza główna atrakcją jaką jest morze i oczywiście plaża, pozostają spacery po porcie i promenadzie jak również wizyty w:

Bałtyckiej Galerii SztukiMuzeum Minerologii, Muzeum Chleba, Muzeum Ziemi Usteckiej, a w tym roku doszła jeszcze jako nowa atrakcja możliwość zwiedzania usteckich bunkrów. Znajdują się one po zachodniej stronie portu na wydmie tuż za murem oddzielającym dawniej port od nadmorskiego lasu.

  Z wydmy roztacza się wspaniały widok na ustecki port i plażę. Warto zwiedzić to ciekawe miejsce.

Tradycyjnym miejscem spotkań i spacerów o każdej porze dnia jest oczywiście ustecka promenada. Sporo tu atrakcji dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wielu z turystów robi pamiątkowe zdjęcia przy fontannie z latarnia morską w tle.

 
Ustka - bocznica pracuje

   Nieużywana od lat rozbudowana do sporych rozmiarów bocznica usteckiej stacjii PKP nareszcie odżyła. Straszące zaroślami, nie używane od wielu lat tory bocznicy kolejowej nareszcie spełniają swoje zadanie. Dotychczas jedynie nieliczne składy z transportem węgla do ciepłowni czy do jednostki w Lędowie gościły na bocznicach kolejowych.

   Czasami widok zarośniętych torów mąciły wagony ze sprzętem wojskowym zmierzającym na pobliski poligon. Jednak od zeszłego lata 2014 niemal każdego dnia do  Ustki przyjeżdżają ogromne składy wagonów towarowych wypełnionych olbrzymimi głazami, które mają posłużyć do umocnienia brzegu morskiego.

Jedną z inwestycji jest umocnienie morskiego brzegu na terenie poligonu. Drugim zadaniem, jakie mogą obserwować mieszkańcy na bieżąco jest budowa laguny mającej na celu ochronę brzegu morskiego, klifu oraz plaży na odcinku od ośrodka wczasowego Azoty aż do falochronu portu Ustka.

 Image

 Serce rośnie, gdy widzimy ożywienie i ruch na dotychczas niemal wymarłej stacji PKP, a budowa laguny budzi wielkie nadzieje  na poprawę bezpieczeństwa brzegów morskich targanych i niszczonych każdego roku przez sztormy. Jest to także niezwykła ciekawostka i atrakcja turystyczna. W rejonie laguny bowiem jak zapowiadają ekolodzy będą się gromadziły ryby, a co za tym idzie miłośnicy wędkarstwa morskiego będą mieli w Ustce doskonałą bazę do połowów morskich ryb nie tylko z kutra czy plaży. Będą mogli łowić też inne gatunki ryb, nie występujące do tej pory masowo przy brzegu.

 
Ulica Klonowa w Ustce doczekała się remontu

   Będąca jak na ulicą niezbyt oddaloną od centrum w dość kiepskim stanie ulica Klonowa w Ustce doczekała się remontu.

  Nowy Burmistrz, nowe władze, nowe rządy i proszę.

Odkładany od lat remont połączony jest z wymianą instalacji wodociągowej, ułożeniem nowego kolektora burzowego z odnogami do każdej posesji, wymianą oświetlenia no i oczywiście ułożeniem nowej  nawierzchni  ulicy oraz chodnika. Planowane w poprzednich latach remonty miały być realizowane za kwotę nie mniejszą niż jeden milion złotych. Tak przynajmniej mówił i na taką sumę opiewał projekt z 2008 roku. Modernizacja, którą rozpoczęto 23 marca 2015 roku ma być zakończona w połowie czerwca, a koszt materiałów oraz robocizny wyceniono na 740 tysięcy złotych.

Ustka  remont ulicy Klonowej 

   Z każdym rokiem pięknieje nasze miasto, a miejsc  za które mieszkańcy naszego kurortu mogli by się wstydzić jest coraz mniej.  Rozbudowywany jest port, powstała przepiękna kładka łącząca stronę wschodnią usteckiego portu z zachodnią, powstaje laguna zabezpieczająca brzeg morski przed podmywaniem i zabieraniem plaży. Wszystkie te inwestycje wzbudzają w mieszkańcach i turystach duże zainteresowanie.

    Po ich ukończeniu będzie to ciekawe miejsce dogodne do wypoczynku.

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 172 - 174 z 174
 
Top! Top!