NOCLEGI
 
 
Noclegi w naszej bazie
Start
Ustka
Rowy
Dębina
Orzechowo
Poddąbie
Wodnica
Poleć nas znajomym
Lubią nas w social mediach

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Inne
Strony o turystyce
Imprezy nad morzem
Agroturystyka
Polecamy kwatery
Wędkarstwo morskie
Żeglarstwo
Administracja
O nas
Szukaj
Napisz do nas
DODAJ SWÓJ OBIEKT
REGULAMIN
Mapa serwisu
Wszystkie ogłoszenia
Strony o turystyce
Wykazy artykułów
Sekcja Noclegi
Sekcja Wędkarstwo Morskie
Sekcja Żeglarstwo
Polecamy kwatery
Pobierowo Noclegi Pokoje Wczasy

POBIEROWO

Miejscowość ta do roku 1772 była lennem rodziny von Kleist. W roku 1789 kupił ją za 22 tysiące talarów dotychczasowy dzierżawca Rockman. W Połowie XIX wieku zaczęła tracić rolniczy charakter, gdyż piasek nadmorski regularnie zasypywał ziemie uprawne. Chłopi przesiedlili się na zachód, wykorzystując żyźniejszą glebę, a do dawnej osady zaczęli przybywać letnicy. Wkrótce wieś stała się ulubionym kąpieliskiem berlińczyków. Współczesne Pobierowo to znane kąpielisko morskie nad brzegiem Bałtyku.

 
Łeba Noclegi Pokoje na Wczasy

ŁebaŁeba zaprasza

 Nieduże miasto położone u ujścia Łeby do morza powstało ponad 700 lat temu. Pierwsze informacje o Łebie pochodzą z 1282 roku. Prawa miejskie Łeba otrzymała w 1357 roku, a jej pierwszym włodarzem był Henryk Fleming. Osada była nie tylko ośrodkiem ...

 
Opowieść wigilijna

Podjechali Oplem pod jedną z wielu willi w nowobogackiej dzielnicy , oświetlonej  na nową modłę ,tak jak pozostałe domy w okolicy ,światłem setek kolorowych lampek. Na drzwiach wigilijny wianek zgodnie z amerykańską tradycją.Ot ,zwyczajny polski dom.Wysypali się z auta uważając , by przy wypakowywaniu prezentów nie zaczepiła ich automatycznie zamykająca się brama. Gospodarz starym zwyczajem, wpierw całując gości z dubeltówki ,sadzał ich za stołem. Zbigniew ,widząc siano pod talerzem w miejscu , gdzie go sadzano, postanowił wyjaśnić sprawę jadłospisu na samym początku.

 
Czy na Pomorzu mieszkali Wandale?

   Udowodniony wykopaliskami i zapiskami okres , kiedy  Wandale zamieszkiwali  na terenie Europy to około 7 wieków. To mało w porównaniu z  kulturą grecką , czy rzymską  trwającymi kilka tysięcy lat. Wywędrowali stąd w IV wieku naszej ery. W to miejsce napłynęła z południowego wschodu ludność słowiańska.
Obserwując jednak znaki drogowe i przystanki autobusowe w niedzielny poranek , dochodzę do wniosku , że potomkowie Wandali zamieszkują tu nadal...

 
Jakim kalendarzem posługujemy się w Polsce od 1582 roku?

Rozpoczął się nowy rok kalendarzowy. Właściwie nie zwracamy uwagi na to, jakim kalendarzem się posługujemy. Przychodzi ostatni dzień starego roku- no i oczywiście zabawa, rodość z tego Nowego, które nadchodzi: Nowy Rok, nowe nadzieje, nowe marzenia o lepszym życiu w ciągu tych nowych 365 dni.
W Polsce posługujemy się od 1582 roku kalendarzem gregoriańskim. Jest to zmodyfikowany słoneczny kalendarz juliański, wprowadzony w życie w 46 roku p.n.e. przez cesarza rzymskiego Juliusza Cezara( stąd nazwa "juliański"). Opracował go na zlecenie Cezara astronom egipski Sosyenos. Kalendarz juliański ustalał długość roku na 365 dni + 1 dzień przestępny co 4 lata. Miał jednak jedną wadę - spóźniał się jeden dzień na 128 lat.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 174
 
Top! Top!